YisadSEDAT RIFAT DOYUM
Genel Koordinatör


Sedat Rıfat DOYUM
Genel Koordinatör


1957 Yılında Ankara’da doğan Sedat Rıfat Doyum ilk ve orta tahsilini Ankara’da tamamladı. Ankara Bahçelievler Deneme Lisesinden 1976 yılında, Eskişehir İ.T.İ.A İşletme Fakültesinden 1980 yılında mezun oldu.
 
1981 yılında T.C. Ziraat Bankasına Müfettiş olarak giren ve 1989 yılına kadar bu görevi yürüten Doyum 2002 yılına kadar Ziraat Bankasın da  Zirai Krediler Daire Başkanı ve İştirakler Daire Başkanı görevlerini yürüttü. Bu görevleri sırasında Aroma AŞ, Ziraat Yatırım AŞ, Ziraat Dış Ticaret AŞ, Uzbekıstan-Turkısh Bank (Özbekistan), T.Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği , Çukobirlik Merkez Birliği ve Başak Sigorta AŞ’inde Bankayı temsilen Yönetim ve Denetim Kurulu üyeliği görevlerinde bulundu.
 
2002 Yılında İstanbul’da yassı çelik ithalatı, maden ihracatı ve gemi taşımacılığı sektörlerinde faaliyet gösteren Cihan Şirketler Grubunda Finansman ve Mali İşler Koordinatörü olarak göreve başladı ve bu görevi 2013 yılı başına kadar yürüttü.
 
YİSAD’ın kuruluşunda ve örgütlenmesinde bu güne kadar üye Genel Koordinatör olarak görev alan Sedat Rıfat Doyum evli ve üç çocuk babasıdır.